Yağlara elveda! Yaza merhaba!

Kış mevsimini geride bırakırken dolabımızdan da uzun, kalın montların kabanların ve kazakların yerlerini yazlık kıyafetlere bırakma zamanı geldi!Eğer yazın gelmesine hala hazır değilsen içimden bir ses doğru yerde olduğunu söylüyor! Yağlara elveda! Yaza merhaba!

İlk olarak beslenme şeklini ele alalım şimdi göbeğimizin çevresinde oluşan yağlardan kurtulmak için ilk olarak o çok sevdiğin beslenme şeklini değiştirmen gerekiyor. 

Örneğin güne bir bardak sıcak limonlu su ile başlayabilirsin. Vücudundaki yağ ve toksinler limon sayesinde atmayı kolaylaştıracaksınız. Günümüzün geri kalan kısımlarında ise mümkünse protein ile beraber lif bakımından zengin olan besinler tüketmeye çalışıyoruz. Bunun için tahılları, meyveleri sebzeleri ve tohumları beslenmemize dahil ediyoruz. Keklerden, beyaz ekmekten, abur cuburlardan kesinlikle kaçınmamız gerekiyor. Gün içinde yediklerimizi bölerek sık sık ama az olarak tüketmeye başlıyoruz. Bununla beraber şekerli bütün içecekler yerine bolca su tüketiyoruz. Gün içindeki öğünlerimizde protein bakımından zengin besinler tüketmeye de özen gösteriyoruz. 

Şimdi asıl konu spor! Bir an önce etki sağlaması için günde sonsuz kere mekik çekmek sana fayda sağlamayacak. Sana söyleyeceğim bazı egzersizler karın bölgendeki yağlarını eritmen için fazlasıyla etkili! En az 45 dakika ve haftada üç gün olmak şartıyla kardiyo yapabilirsin. Her gün yapmamaya özen göstermelisin, arada bir vücudunu dinlendirmelisin. Özen göstermen gereken şey bütün vücudunu çalıştıran egzersizler yapmak. Gelelim bir başka konuya! Pilates ile karın bölgendeki yağlanma ile savaşman için harika bir egzersiz. Tek yapman gereken şey matını alıp spora başlaman! Ardından elveda yağlar ve merhaba yaz!

Tüm bunların yanında keyifli olan bir şey var.. Karın bölgesine yapılan masaj yağların erimesinde ciddi anlamda etkili! 
O zaman ne diyoruz? Yağlara elveda! Yaza merhaba!

http://www.gizoline.com/2020/03/5-adimda-motivasyonunu-yukselt/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir